1. Головна
 2. Гібридна хмара та Мультіхмара

Гібридна хмара та Мультіхмара

Продукт

Hybrid and Multi-cloud

У мультихмарному рішенні організація використовує різні загальнодоступні хмарні служби від різних постачальників, в тому числі і GCP. Різні хмари можуть використовуватися для виконання різних завдань для досягнення кращих результатів у галузі.

Оскільки робочі навантаження, інфраструктура і процеси унікальні для кожного підприємства, кожну гібридну стратегію необхідно адаптувати до конкретних потреб. В результаті терміни “гібридна хмара” та “мультихмара” іноді використовуються непослідовно.

У контексті Google Cloud термін “гібридна хмара”описує налаштування, в якому загальні або взаємопов’язані робочі навантаження розгортаються в декількох обчислювальних середовищах, одне з яких знаходиться в загальнодоступный хмарі, а принаймні одна є приватною.

Гібридні та мультихмарні налаштування можуть бути тимчасовими та підтримуватися обмежений час для полегшення міграції. Однак ці налаштування можуть також відображати майбутній стан більшості організацій, оскільки вони створюють нові системи і розвивають існуючі, щоб отримати від кожної з них максимум, незалежно від того, де ви намагаєтеся їх інсталювати. Таким чином, гібридні та мультихмарні конфігурації можуть стати постійним елементом IТ-середовища.

Гібридне або мультихмарне налаштування рідко є самоціллю, а скоріше є засобом задоволення бізнес-вимог. Тому для вибору правильної гібридної або мультихмарної конфігурації необхідно спочатку уточнити ці вимоги.

Мета гібридної та мультихмарної стратегії – задовольнити ці вимоги за допомогою плану, який описує наступне:

 • Які робочі навантаження слід запускати або переносити в кожну обчислювальну середу.
 • Які шаблони застосовувати до декількох робочих навантажень.
 • Яку технологію та топологію мережі використовувати.

Насамперед, будь-яка гібридна і мультихмарна стратегія випливає з бізнес-вимог. Однак рідко буває ясно, як винести корисну стратегію з вимог бізнесу. Обрані вами робочі навантаження, шаблони архітектури та технології залежать не лише від бізнес-вимог, але й циклічно впливають один від одного.

Розробка гібридної та мультихмарної стратегії

Після того, як ви визначилися з баченням, ми допоможемо розробити стратегію:

 • Проведемо первісну оцінку робочого навантаження. Беручи до уваги мету, яку ви окреслили в документі про бачення, визначимо перелік кандидатів запланованих та існуючих робочих навантажень, які можуть виграти від розгортання або міграції в загальнодоступній хмарі. У наступному розділі ця тема обговорюється більш детально.
 • Починаючи з ідентифікованих робочих навантажень-кандидатів, визначимо застосовні шаблони і, на основі цих шаблонів, топологіі- кандидати.
 • Якщо ви визначили більше одного застосовного шаблона та топології, уточніть вибір робочого навантаження, щоб ви могли зупинитися на одному шаблоні та топології. При необхідності виконайте ітерацію, щоб уточнити свій вибір.
 • Застосування декількох шаблонів та топологій – життєздатний підхід для великих організацій. Але цей підхід рідко буває ідеальним через додаткові складності, які, в свою чергу, можуть уповільнити ваш прогрес.
 • Розставимо пріоритети для ваших робочих навантажень. З огляду на безліч вимог, найкраще використовувати ітеративний підхід.
 • Виберемо початкове робоче навантаження для розміщення в загальнодоступній хмарі. Переконаємося, що це робоче навантаження не критичне для бізнесу або занадто складне для міграції, але досить типове, щоб служити планом для майбутніх розгортань або міграцій. Обираючи робоче навантаження для перенесення, почнемо підготовку на стороні Google Cloud.
 • Налаштуємо організацію, проекти і політики Google Cloud, які необхідні, щоб підготувати хмарну середу до перших розгортання.
 • Реалізуємо топологію мережі і встановимо необхідне з’єднання між Google Cloud і вашими приватними обчислювальними середовищами.
Меню