1. Головна
  2. Клієнти
  3. Науково-практичний центр нейрореабілітації NODUS

Науково-практичний центр нейрореабілітації NODUS

Синергія сучасних САПР рішень та медичних інновацій: українська клініка “НОДУС” створила біонічний екзоскелет за допомогою рішення Autodesk Fusion 360.

Історія створення першої моделі екзоскелету починається в 2014 році і в якості основного програмного забезпечення для проектування використовувався AutoCAD, але на жаль це рішення не стало зручним інструментом для спілкування між командою розробників та клінічними експертами.

У 2018 році керівництво “НОДУС” вирішило впровадити Autodesk Fusion 360 в робочий процес власної команди дизайнерів. Першою причиною вибору програмного забезпечення була сумісність Autodesk Fusion 360 з AutoCAD, а також простота навчання. «Для нас, лікарів, програма виявилася інтуїтивно зрозумілою і адаптивною  і ми швидко освоїли її», – говорить Олександр Кулик,український нейрохірург, директор клініки «Нодус». Крім того, програма дозволила працювати з 3D-сканами (в клініці вже є біологічний 3D-сканер, що дозволяє лікарям сканувати різні частини тіла і використовувати дані для створення індивідуальних ортопедичних пристроїв). В майбутньому сплайн-моделі, отримані за допомогою 3D-сканування, можна буде перенести в Fusion 360 для точного моделювання окремих екзоскелетів. 

За три роки, що минули з моменту переходу на Autodesk Fusion 360, команді “НОДУС” не довелося створювати жодного виробничого елементу для реальних випробувань. Ітерації нових продуктів тестуються в цифровому вигляді, що дозволяє економити час і ресурси. Однією з основних переваг використання Autodesk Fusion 360 є можливість створювати екзоскелети, які не поступаються будь-яким іншим в світі: вони коштують удвічі дешевше, ніж закордонні аналоги, а якість така ж висока. 

“Біонічний екзоскелет підходить для найскладніших пацієнтів, які через органічні ураження спинного та головного мозку зовсім не можуть ходити. Такий екзоскелет, на відміну від звичайного, не просто підтримує непрацюючий руховий сегмент м’язів, а забезпечує каркас. Завдяки йому м’язи і органи розташовані фізіологічно, як на справжньому скелеті. Крім того, деталі нашого екзоскелета настільки ергономічні, що він просто лягає на ногу. Під вільним одягом можна навіть не помітити, що у людини не працює нога.” – коментує Олександр Кулик.

З повною версією історії успіху можна ознайомитися за посиланням.

За детальною інформацією про продукти та рішення компанії Autodesk, ви можете звернутися до нашого фахівця по САПР/ГІС – Дмитра Хабленко, dmitriy.khablenko@wiseit.com.ua.

Меню