1. Головна
 2. Новини
 3. 7 цікавих та корисних можливостей VMware Horizon 8

7 цікавих та корисних можливостей VMware Horizon 8

0

Кілька тижнів тому компанія VMware об’явила випуск оновленої версії своєї платформи для віртуалізації та доставки настільних ПК та додатка VMware Horizon 8 2203 (таким чином тепер позначається реліз, останні чотири цифри – це рік і місяць випуску). Як зазвичай у новій релізі з’явилося кілька цікавих можливостей, але не всі вони були детально описані в примітках до випуску. Сьогодні ми розглянули сім’ю найцікавіших і корисних нововведених, які з’явилися на платформі, і описали їх кілька детальніше.

1. Нанесення водяних знаків на друковані документи (watermarks)

Багато компаній дбають про конфіденційність даних своїх документів, особливо коли з ними працює досить широке коло користувачів. Це стосується й можливості зроблених ними скріншотів. Тепер при роздруківці документів у Horizon 8 можна встановити водяні знаки (watermarks), які будуть нанесені вже на роздруковану версію документа з метою конфіденційності або захисту інтелектуальної власності.

Ці функції реалізуються через нову версію Horizon Agent та працюють для наступних сценаріїв:

 • Опубліковані програми та програми в пулі віртуальних десктопів
 • Віртуальні десктопи та RDS-хости
 • Режим вкладеної віртуалізації (Nested mode)
 • Режим роботи з кількома моніторами
 • Основна (Primary) сесія під час роботи користувачів у режимі спільної сесії

Адміністратор може настроїти наступні параметри водяних знаків через групові політики:

 • Текст та його колір
  • Розташування зображення
  • Прозорість
  • Зсув (margin)
  • Окантовка тексту (border color)

За умовчанням водяний знак відображається чорним з білою окантовкою.

У Horizon 2203 можна настроїти відображення водяного знака в рамках сесії, яка використовується при роботі з віртуальним десктопом, це виглядає так:

Водяні знаки тепер інтегровані в рішення VMware Integrated Printing (VIP) Universal Printing Driver (UPD). Тепер у консолі є окрема вкладка, де адміністратори можуть налаштувати оверлів тексту на документах, що друкуються.:

2. Блокувальник шкідливого програмного забезпечення VMware Horizon key logger blocker

У той час, як багато компаній переходять на віддалений режим роботи співробітників, у тому числі у віртуальних ПК, що знаходяться під управлінням корпоративних політик, зростають ризики, пов’язані зі шкідливим програмним забезпеченням на кінцевих пристроях. Одним із таких ризиків є можливість “підхопити” кейлоггер на некерованому хостовому комп’ютері користувача, який зберігатиме натискання клавіш, що може призвести до витоку конфіденційних даних, а також паролів до облікових записів у різних системах.

Можливість блокування кейлоггерів з’явилася в Horizon client for Mac версії 2111 восени минулого року, але повноцінно в клієнтах стала доступу, починаючи з версії 2203. Вона дозволяє адміністраторам централізовано управляти груповими політиками GPO, які застосовуються до віртуальних машин, до яких відбувається доступ. Під час з’єднання відбувається блокування зчитування клавіш з боку програми на комп’ютері користувача.

3. Покращена безпека користувачів та вирішення проблем за допомогою VMware Horizon Recording

Багатьом адміністраторам Horizon відома утиліта Horizon Session Recording, яка тепер називається VMware Horizon Recording і стала частиною Horizon, починаючи з релізу 2111.

Ця утиліта призначена для запису користувацьких сесій та активності у віртуальних десктопах та додатках. За допомогою Session Recording адміністратор Horizon має можливість перенаправити запис екрана сесій користувачів, зроблених у певний час, на центральний сервер, де потім може відтворити їх у HTML5-консолі. Саму сесію у вигляді відеофайлу можна завантажити як MP4 для відтворення у локальному плеєрі.

Рішення Horizon Session Recording складається із двох компонентів:

 • Репозиторій Central Recording Repository та веб-фронтенд до нього.
  • Агент, який встановлюється на віртуальний робочий стіл або хост RDSH, де потрібно проводити запис сесій.

У разі конфігурації утиліти доступні такі параметри:

 • Record local sessions – запис сесій, що йдуть у локальній мережі, не через зовнішній шлюз.
  • Record Remote Sessions – запис сесій, що надходять через зовнішній шлюз.
  • Days to retain – час зберігання відеозаписів у днях
  • Upload Chunk Size (MB) – розмір шматочків у МБ, що завантажуються на сервер.
  • Minimum Duration (seconds) – мінімальна довжина сесії, яку слід записувати.
  • Conversion Delay – затримка, через яку запис буде сконвертована в MP4.

4. Нові корисні можливості клієнтів Horizon Clients

У цьому пункті ми не виділятимемо жодної можливості, а просто наведемо список тих нових функцій, які найбільше зачіпають інфраструктуру віртуальних ПК та додатків на базі різних платформ і клієнтів.:

 • Підтримка Microsoft Teams не тільки для Windows та Mac, але й для клієнтів Chrome та HTML Access.
  • Підтримка передачі керування екраном для Microsoft Teams – тепер користувачам можна розшарувати екран для VDI та RDSH сесій. Ця можливість доступна у клієнтах для Windows та Mac.
  • Можливість вимкнути перенаправлення USB лише для деяких пристроїв (наприклад, це може бути веб-камера або диктофон лікаря) – це можна зробити за параметрами release number, vendor та product ID. Ця можливість доступна у клієнтах для Windows, Linux, Mac та Chrome.
  • Покращена продуктивність та зменшення використання каналу кодеком Blast.
  • Незалежність версій клієнта та агента – зазвичай версії клієнта та агента повинні були відповідати один одному, щоб працювати коректно. Тепер між ними немає тісного зв’язку, оскільки вони можуть відрізнятися на плюс-мінус одну версію. Це дає більше простору для тестування інфраструктури під час її апгрейду.
  • Підтримка URL Content Redirection у клієнті для Chrome – тепер контент можна перенаправити з клієнтської машини на віддалений десктоп або опубліковану програму (client-to-agent redirection), також це можна зробити і в інший бік (agent-to-client redirection).

5. Оптимізація Windows для віртуальних середовищ Багато хто з вас знає про дуже корисну утиліту Windows OS Optimization Tool for VMware Horizon, яка була доступна на VMware Labs. Вона призначена для підготовки гостьових ОС до розгортання та проведення тюнінгу реєстру з метою оптимізації продуктивності, а також відключення непотрібних сервісів та запланованих завдань.

Починаючи з релізу 2111 року, ця утиліта офіційно стала частиною платформи VMware Horizon. Вона виконує функції оптимізації еталонного образу, усуваючи непотрібні примочки з Windows, щоб десктопи були легковажнішими і працювали швидше. Також тепер з’явилася підтримка Windows 11 та Windows Server 2022.

Перед інтеграцією в Horizon весь код утиліти повністю портований для використання у виробничому оточенні і переписаний відповідно до стандартів VMware.

6. Зберігання профілів користувача у хмарі Microsoft OneDrive for Business

Тепер VMware Dynamic Environment Manager (DEM) інтегрований зі службами Microsoft OneDrive for Business, що дозволяє зберігати профілі користувачів на власних сховищах OneDrive. Це дозволяє легко та гнучко використовувати профіль, доступний безпосередньо з публічної хмари, та не використовувати SMB-ресурси компанії.

Для цього вам потрібно налаштувати федерацію онпремізною Active Directory з Azure AD, щоб забезпечити silent-аутентифікацію з OneDrive for Business. Задати налаштування інтеграції з OneDrive можна через групові політики у Group Policy Management Editor.

7. Покращений траблшутинг із функцією Events Filtering

Кожна дія, вчинена в інфраструктурі Horizon, потрапляє до бази даних. У релізі Horizon 2111 з’явилася можливість більш гранулярної фільтрації подій у консолі Horizon Console – тепер можна вибирати кастомний діапазон дат, а також застосовувати додаткові критерії фільтрації, такі як серйозність, модуль події, джерело та багато іншого. Адміністраторам тепер не потрібно робити запити до бази даних – вбудований функціонал дозволяє легко отримати доступ до даних подій.

На цьому наш огляд семи цікавих нових можливостей закінчено. Насправді, в кожному релізі з’являється дуже багато корисних невеликих нововведень, тому краще звертатися до першоджерела інформації про новинки Horizon – документ Release Notes.

Фахівці Wise IT виходячи з великого власного  досвіду готови надати свою підтримку в повному циклі використання хмарних середовищ та віртуалізації, від планування проектування, до вибору, міграції та впровадження хмарних ресурсів на підприємствах будь яких розміряв та складності.
Звертайтесь до вашого аккаунт-менеджера або за контактами: VMware@wiseit.com.ua,

Бажаєте використовувати інноваційні та сучасні технології, надсилайте листа на info@wiseit.com.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку.

Предыдущая новость
Вийшла нова версія NAKIVO Backup & Replication v10.6
Следующая новость
Нова шпигунська програма отримує доступ до камери та мікрофона жертв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Схожі новини

Меню