0

Google для WIse IT як компанії – один з ключових вендорів, а для користувачів – багатофункціональні сервіси для зручної роботи з будь-якої точки планети та, безумовно, одна з найпопулярніших пошукових систем в світі, без якої практично неможливо уявити Інтернет. Ми підібрали 22 цікавих факта про компанію, адже 27 вересня їй виповнюється 22 роки.

Отже:

 1. У 1996 році два студенти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін розробили власну пошукову систему (ПС). Спочатку вона називалася BackRub, а вже через два роки отримала назву Google. Це слово походить від спотвореного googol (гугол) – назва числа десять у сотому ступені. Першим офісом компанії був гараж, а весь алгоритм пошукової системи зберігався на десяти 4-гігабайтних жорстких дисках.
 2. У 1997 році розробники Google приїхали в Кремнієву долину, щоб продати розроблену ПС компанії Yahoo за 1 млн. $, Але власники компанії відмовилися від такого вкладення. Вже через 5 років Yahoo сама звернулася до них і запропонувала 3 млрд. $ за розробку, але отримала відмову.
 3. Перший логотип компанії був розроблений за допомогою безкоштовного графічного редактора. У 1999 році Сергій Брін звернувся до викладача дизайну і попросив створити грайливий логотип, який би викликав почуття легкості і радості.
 4. Google безкоштовно годує співробітників. Перший шеф-кухар, Чарлі Айерс, з’явився через рік після створення компанія. У той час йому доводилося годувати тільки 40 співробітників. На момент відходу з компанії Айерс керував штатом в 150 співробітників і 10 кафе в штаб-квартирі Google.
 5. Перший дудл з’явився в 1998 році. Таким способом Ларрі Пейдж і Сергій Брін сповістили користувачів, що поїхали на фестиваль Burning Man. Жарт засновникам сподобалася, але традицією вона стала лише з 2000 р
 6. В середньому Google починаючи з 2010 року купує одну компанію в тиждень.
 7. Компанія є власником домену googlesucks.com (дослівно – «Google відстій»). Просто щоб ніхто інший не міг його купити.
 8. У 2004 році продавши свої акції більшість співробітників компанії стали мільйонерами. Однією з них була навіть масажистка, яка працювала в компанії з 1999 року.
 9. Якщо співробітник компанії вмирає, то його дружина в наступні 10 років отримує половину його зарплати.
 10. Ще на початку роботи компанії Google дозволялося розпивати спиртне на роботі з нагоди. Наприклад, щоб відзначити запуск нових функцій, в честь якихось досягнень або вівторка. Дуже часто працівники компанії розпивали шоти Jägermeister.
 11. Співробітників компанії на роботу і з роботи безкоштовно доставляють на таксі, дальність поїздки в таких випадках абсолютно не має значення.
 12. Жінка, яка здавала Пейджу і Брину той самий гараж в їх студентські роки, тепер є головою YouTube (Сьюзан Войжітскі).
 13. Для того, щоб галявини біля офісу компанії зберігалися в акуратному вигляді, використовуються кози.
 14. В Google знають відмінний спосіб утримати хороших співробітників. Якщо у людини тимчасово немає роботи, його відправляють у безстрокову відпустку, продовжуючи при цьому платити всю зарплату.
 15. Мало хто знає, що якщо в пошуку вбити анлійскій слово «Askew» (в перекладі – «косою»), то сторінка пошукової видачі буде трохи косою.
 16. Кожну хвилину Google обробляє 2 млн пошукових запитів. Здавалося б, люди вже запитали про все, що їм було невідомо. Проте, 16% запитів, які пошуковик обробляє в день, він бачить вперше.
 17. Поштовий сервіс Google Gmail був запущений 1 квітня 2004 року. Тому багато хто сприйняв це як першоквітневий жарт, т.к на нові листи можна було зберігати цілий гігабайт даних, в той час як в інших сервісах – кілька мегабайт.
 18. У 2013 році пошуковик заснував компанію Calico, яка займається дослідженнями в області старіння. Мета компанії – перемогти старість. Ну що ж, сподіваємося, у неї вийде.
 19. Корпоративний девіз компанії – «Не будьте злими» ( «Do not be evil»). Ця фраза була обрана 2000 року невипадково, оскільки в Google дуже важливим вважають мир і спокій в колективі, уникнення конфліктів та повну об’єктивність в будь-якій ситуації.
 20. Купівля YouTube, яка стала для Google однією з найважливіших угод в історії, була здійснена в невеликій піцерії Denny’s в Пало-Альто.
 21. Розіграти колегу можна за допомогою запиту “Do a barrel roll”. Його треба ввести в поле пошуку і натиснути Enter. Спостерігайте за тим, що відбувається з пошукачем!
 22. При прийомі на роботу нових співробітників у Google не дивляться на диплом про закінчення навчального закладу і тому в компанії працює досить багато фахівців-самоучок, що не закінчили коледж.
Предыдущая новость
Wise IT на честь 22-річчя компанії Google дарує 22% знижки на придбання Google Workspace (ex. G Suite)
Следующая новость
Google Meet отримав підтримку шумозаглушення в хмарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Схожі новини

Меню