1. Головна
  2. Новини
  3. Методи аутентифікації без пароля

Методи аутентифікації без пароля

0

Fudo Enterprise допомагає захистити те, що для вас найважливіше: ваші ключові дані. З небезпеками та загрозами повсюди навколо вкрадених ідентифікаційних даних і паролів, час довіри минув. Fudo здатний захищати та керувати доступом всебічним і цілісним способом.

Завдяки асортименту продуктів ви можете покластися на Fudo: керувати, контролювати та захищати доступ незалежно від того, де. Fudo гарантує, що ваша організація захищена, щоб вона могла рости та процвітати в епоху цифрових технологій.

Безпарольна автентифікація забезпечує міцну позицію кібербезпеки. Паролі можуть бути схильні до фішингу, зловмисного програмного забезпечення або інших порушень або витоків. Позбавлення від паролів пропонує миттєвий захист від атак грубої сили або фішингових атак. Без облікових даних для фішингу автентифікація без пароля покращує процес автентифікації, покращує вашу кібербезпеку та покращує взаємодію з користувачем.

Зберігати та запам’ятовувати сотні паролів може бути складно. Часто ми бачимо, як користувачі використовують той самий пароль для кількох платформ чи програм, або, що ще гірше, використовують свої приватні паролі в межах корпоративних ресурсів. Якщо будь-який із паролів зламано, це часто призводить до викрадення облікових даних або злому, що дає зловмисникам перевагу, маючи доступ до конфіденційних облікових записів, даних клієнтів, шпигунство чи будь-яку іншу зловмисну ​​поведінку.

Крім того, запам’ятати всі паролі для різних програм також може бути складно для співробітників. У разі забуття співробітники часто скидають свої паролі, де поганий або слабкий процес відновлення пароля може посилити вектор атаки, часто збільшуючи витрати на керування паролями. Крім того, поширеною практикою є час від часу змінювати паролі. Замість того, щоб створювати нові, співробітники часто додають або змінюють спеціальні символи чи цифри в існуючих, згодом створюючи паролі, які легко запам’ятовувати, але не такі складні.

Впровадження процесу автентифікації без пароля може зменшити вартість зберігання та обслуговування баз даних паролів. Ось три методи автентифікації без пароля, які можна застосувати для доступу SSH .

1. Аутентифікація на основі сертифіката


Традиційні методи автентифікації вимагають імені користувача та пароля, щоб підтвердити особу, але автентифікація на основі сертифіката розширює процес автентифікації на основі цифрових підписів. Він використовує центр сертифікації (ЦС), де користувач перевіряється своїм сертифікатом, підписаним вибраним і надійним ЦС.

Сертифікат SSH — це відкритий ключ, який призначив довірений ЦС. Під час підключення через SSH клієнт надає сертифікат серверу SSH, де він перевіряється за допомогою відкритого ключа ЦС. ЦС також перевіряє дату закінчення терміну дії сертифіката, а також може перевірити додаткову інформацію про клієнта. Після схвалення перевірки користувачеві надається доступ.

Деякі з переваг автентифікації на основі сертифіката полягають у додатковому введенні інформації на основі користувача, що дозволяє адміністраторам вводити більше доступу до необхідної інформації під час процесу перевірки. Крім того, короткий цикл сертифіката покращує загальну безпеку. Наприклад, короткострокові сертифікати вимагають оновлення, що ще більше розширює процес автентифікації та підтримує весь доступ актуальним.

2. Аутентифікація на основі хоста


Якщо автентифікація на основі сертифіката або ключі SSH використовуються на рівні користувача, автентифікація на основі хоста використовується на рівні хоста. Цей тип автентифікації дозволяє автентифікувати хости деякими або всіма користувачами хосту. Аутентифікація на основі хосту дуже корисна для керування кластерами.

Щоб увімкнути автентифікацію на основі хосту, потрібно підготувати SSH-клієнт і SSH-сервер. На стороні клієнта необхідно налаштувати два файли та створити один ключ хоста.

Файли хосту:
/etc/ssh/ssh_known_hosts
/etc/ssh/ssh_config

Ключі хосту:
/etc/ssh/ssh_host_rsa_key

Потім заповніть клієнт відкритими ключами сервера та налаштуйте загальносистемну конфігурацію для клієнта. Після цього ви можете налаштувати персональні ключі хоста клієнтської системи. Після налаштування та створення в необхідній клієнтській системі обліковий запис, який входить до однієї з цих систем, матиме повну автентифікацію.

На стороні сервера для автентифікації на основі хосту потрібно змінити три файли на цільовому сервері:

/etc/shosts.equiv
/etc/ssh/ssh_known_hosts
/etc/ssh/sshd_config

Ці файли мають бути ввімкнені, щоб дозволити автентифікацію на основі хоста, і вони використовуються для відкритих ключів хоста від клієнта та ввімкнення автентифікації на основі хосту. Після ввімкнення ви повинні зареєструвати дозволену клієнтську систему на цільовому сервері та заповнити сервер відкритими ключами клієнта. Після цього ви можете застосувати той самий процес загальносистемної конфігурації для цільового сервера, що й для клієнтської сторони.

Коротше кажучи, клієнтам SSH потрібен підпис від сервера SSH. Це відбувається на етапі автентифікації, який підписується приватним ключем хосту клієнта. Перевіряється ім’я хоста клієнта, а потім підпис із відкритого ключа хосту клієнта. Надання клієнту доступу до SSH-сервера.

Деякі з переваг автентифікації на основі хосту полягають у використанні кількох або великих груп серверів або машин для одного користувача, де єдиний процес автентифікації надасть доступ до групи. Ще однією перевагою є надання кореневого доступу до сервера без розкриття або спільного використання кореневих ключів.

3. Аутентифікація ключа SSH


Аутентифікація ключа SSH базується на інфраструктурі відкритих і закритих ключів. Завдяки криптографічній міцності ключі SSH стійкі до зловмисних атак, таких як атаки грубої сили, і можуть захистити облікові дані. Приватний ключ зберігається клієнтом і зберігається в секреті, тоді як відкритий ключ є спільним і може використовуватися для шифрування повідомлень, які приватний ключ може розшифрувати.

Після того, як ви згенерували пару відкритого та закритого ключів, відкритий ключ розміщується у файлі authorized_key на вашому цільовому сервері. Це пов’язує обліковий запис користувача з відкритим ключем. На етапі автентифікації сервер генерує повідомлення, зашифроване відкритим ключем, і надсилає його SSH-клієнту, який розшифровується закритим ключем, який зберігається користувачем (SSH-клієнт).

Перевагами автентифікації ключа SSH можуть бути практичний пристрій із меншою кількістю серверів і користувачів і те, що його можна легко налаштувати для клієнтів і серверів SSH. Хоча краще пам’ятати, що ротація ключів може бути проблемою, а керування ключами може створювати додаткові процедури безпеки, які потрібно вирішити.

Виходячи з потреб і вимог кожної організації, найкраще спробувати всі типи методів автентифікації без пароля та визначити, який із них підходить вашій інфраструктурі!

Бажаєте використовувати інноваційні та сучасні технології? Зв’яжіться з нашими експертами вже сьогодні!

Зателефонуйте нам за номером +38 (044) 277-23-23 або надішліть нам листа за адресою info@wiseit.com.ua, і ми детальніше розповімо вам про рішення FUDO, так їх переваги.

Предыдущая новость
Виробничі рішення від Kepware
Следующая новость
Уніфікований Gmail для всіх способів підключення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Схожі новини

Меню