1. Головна
  2. Новини
  3. Знайомство з агентами Veeam: призначення і приклади використання 5 клієнтів

Знайомство з агентами Veeam: призначення і приклади використання 5 клієнтів

0

Агенти Veeam Agents для Microsoft Windows і для Linux, а також Mac OS – це програми, що входять в екосистему рішень Veeam. Вони необхідні для резервного копіювання та відновлення даних з фізичних пристроїв – серверів, робочих станцій, ноутбуків і іншого обладнання, що підтримується.

Агенти можуть працювати автономно, також ними можна централізовано керувати з консолі Veeam Backup & Replication. Крім платних версій агентів за ліцензією VUL, що входять в Veeam Availability Suite, Veeam Backup & Replication і Veeam Backup Essentials, існують безкоштовні версії. Veeam Agent for Microsoft Windows і for Linux FREE можуть виконувати резервне копіювання ПК, як на зовнішній диск або NAS, так і в корпоративний репозиторій Veeam Backup & Replication.

Veeam Agent for Microsoft Windows працює на операційних системах Windows 7 SP1, 8, 8.1, 10, а також Windows Server з версії 2008 R2 SP1 до 2019. Veeam Agent for Linux можна встановити практично на будь-який дистрибутив Linux, включаючи Red Hat, SUSE, Oracle , Debian, CentOS і Ubuntu, Veeam Agent for Mac OS підтримує Big Sur 11.XX, Catalina 10.15.X, Mojave 10.14.X, High Sierra 10.13.6.

Агенти для Microsoft Windows і Linux мають практично ідентичну функціональність і принцип дії, а агенти для IBM AIX і Oracle Solaris більш обмежені. Вони також роблять резервні копії системи, окремих файлів, але вимагають особливої ​​ліцензії (відмінну від VUL), не мають можливості інтеграції з іншими продуктами, а також не підтримують репозиторії Veeam для зберігання копій.

Як працюють Veeam Agents for Microsoft Windows і for Linux

Veeam Agent for Microsoft Windows створює снепшот тома за допомогою технології Microsoft VSS. Знімок дозволяє забезпечити узгодженість даних, щоб під час створення копії вони не був зайняті користувачем. Після створення знімка, Veeam Agent переносить з нього дані в резервну копію в вказане місце, виконуючи стиснення. При повторному виконанні завдання резервного копіювання створюється Інкрементальна  копія, тобто в бекап потрапляють тільки змінені дані.

Veeam Agent for Linux створює снепшоти за допомогою модуля Veeam snap, а при бекапе тома, копіює в цільове місце таблицю розділів і завантажувач (bootloader). Після створення резервної копії з знімка, снепшот видаляється. Для критичних файлів можна виконувати резервне копіювання без створення знімку.

Агенти для корпоративних систем

Платні версії Veeam Agents for Microsoft Windows і for Linux дозволяють налаштувати інтеграцію з Veeam Backup & Replication, управляти резервним копіюванням віртуальних машин і фізичних серверів з єдиної панелі управління.

Для серверних ОС Windows можна використовувати драйвер відстеження змінених блоків Veeam Change Block Tracking Driver (Veeam CBT Driver). З його допомогою можна набагато швидше створювати інкрементальні копії. Для активації Veeam CBT Driver потрібно агентська ліцензія на сервер.

При наявності ліцензії для агента Veeam Agents for Microsoft Windows, можна створювати резервні копії системи або окремих файлів в хмарне сховище OneDrive.

Автоматизувати установку Veeam Agents можна створивши «групи захисту» на основі відомостей з Microsoft Active Directory або спеціального CSV-файлу. «Групи захисту» – це контейнери в інвентарі Veeam Backup & Replication, що об’єднують комп’ютери, які захищені за допомогою Veeam Agents.

Для зберігання резервних копій агенти підтримують такі репозиторії як HPE StoreOnce Catalyst, EMC Data Domain і репозиторії на базі ReFS.

Відновити дані можна не тільки на вихідну машину, але і на комп’ютер або сервер з іншою апаратною платформою. Також підтримується миттєве відновлення віртуальних машин, і AWS і гранулярне відновлення файлів. А для віртуальних машин є відновлення окремих дисків VMDK, VHD, VHDX.

Сценарії використання

Резервне копіювання фізичних серверів і робочих станцій

Основне завдання, яке вирішують агенти резервного копіювання в корпоративних мережах – створення копій фізичних серверів і робочих станцій.

Встановлення агентів на дані типи обладнання дозволяє з єдиної консолі Veeam Backup & Replication виконувати налаштування завдань резервного копіювання, відновлювати системи або окремі файли, виконувати моніторинг. Для фізичних машин на сервері Veeam Backup & Replication створюються «групи захисту» (Protection groups), для яких налаштовується резервне копіювання.

У разі роботи з агентами, управляти завданнями може як сервер (Managed by backup server), так і автономно локальний агент (Managed by agent). Другий варіант дозволяє виконувати завдання резервного копіювання навіть у тому випадку, коли сервер Veeam Backup & Replication виявився недоступний, але є доступ до сховища.

Створення резервних копій ОС і окремих файлів віртуальних машин

Для резервного копіювання віртуальних машин досить сервера Veeam Backup & Replication, який підтримує хмарні платформи VMware vSphere, Microsoft Hyper-V і Nutanix AHV. Установка агентів на хмарні інстанси з ОС Windows дозволяє виконувати копії не віртуальної машини цілком, а операційної системи, тома або окремих файлів.

Створення резервних копій віддалених робочих місць

Встановити агент можна на будь-який комп’ютер або ноутбук, налаштувавши резервне копіювання системи повністю або окремих файлів, наприклад, папки з робочими документами. Керуючи завданнями за допомогою сервера, дані копіюються в задані репозиторії.

У разі, коли робоча станція не має постійного підключення до сервера Veeam Backup & Replication, використовуйте опцію Managed by agent. Її активація призводить до творення політики резервного копіювання (backup policy), що включає налаштування завдання бекапа. Такий шаблон можна застосувати відразу до групи фізичних машин, після чого агенти зможуть автономно виконувати завдання по створенню копій.

Висновок

Veeam Agents for Microsoft Windows і for Linux, а також for Mac OS – зручний і простий інструмент для створення резервних копій. Для малого бізнесу і особистого користування можна використовувати безкоштовну версію агентів, яка створює резервні копії системи за графіком в задане місце. Платний варіант розширює функціональність і відмінно інтегрується з сервером Veeam Backup & Replication, стає частиною єдиної інфраструктури резервного копіювання. 

Завантажити файли агентів можна з сайту Veeam, а придбати комерційну версію для підприємств – звернувшись до вашого облікового менеджера в Wise IT або за адресою veeam@wiseit.com.ua.

Предыдущая новость
VMware Carbon Black – безпека робочих станцій корпоративної інфраструктури
Следующая новость
Check Point придбали Avanan

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Схожі новини

Меню